تمام سفارشات بالای 1 میلیون تومان در آوا لنز ، به صورت رایگان و توسط پست پیشتاز ارسال میگردد. با استفاده از کلمه " avalens " از 5% تخفیف بهرمند شوید.
قیمت:

محصولات دیگر:

نمایش سایدبار
نمایش همه

بایو کلیر آستیگمات توریک

200,000 تومان

لنز SL38 Toric

195,000 تومان

لنز ایر اپتیکس آستیگمات ایراپتیکس (torik، توریک)

200,000 تومان

لنز بایوفینیتی آستیگمات biofinity toric

150,000 تومان

لنز توریک آستیگمات T1

330,000 تومان

لنز توریک باشن لومب

200,000 تومان

لنز طبی سالیانه آستیگمات Morning Q

425,000 تومان

لنز طبی فصلی آستیگمات مورنینگ Morning Q

350,000 تومان

توضیحات

لنز آستیگمات و انواع آن

لنز آستیگمات معمولا برای بیمارانی که به مشکل آستیگماتیسم مبتلا هستند، تجویز می‌شود. اختلال آستیگماتیسم یکی از شایع‌ترین عیوب قرنیه است که فرد را دچار تاری دید می‌کند و معمولا به دلایل ژنتیکی یا آسیب‌های سطحی به قرنیه، بروز می‌کند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع لنز آستیگمات، برندهای معتبر لنز و عملکردهای متفاوت این نوع لنزها بیشتر آشنا کنیم.

لنز آستیگمات

اختلال آستیگماتیسم زمانی در چشم ایجاد می‌شود که قرنیه حالت کروی خود را از دست بدهد. همین امر باعث می‌شود تا نور بازتاب شده به چشم به ‌صورت کامل روی شبکیه قرار نگیرد و فرد تصویر اجسام را تار مشاهده کند.این عیب انکساری دارای درجات مختلفی است و پزشک برحسب شماره آستیگماتیسم چشم فرد، عینک یا لنز آستیگمات تجویز می‌کند.

در گذشته این مشکل تنها با استفاده از عینک‌های مناسب آستیگماتیسم برطرف می‌شد. اما امروزه استفاده از لنز آستیگمات‌ دار بسیار پر طرفدارتر از عینک است

انواع لنز آستیگمات

آشنایی با انواع لنزهای آستیگمات به شما کمک می‌کند تا در هنگام خرید لنز آستیگمات دچار مشکل نشوید و انتخاب درستی داشته باشید.

البته این موضوع به تجویز پزشک معالج شما نیز بسیار وابسته است. لنز آستیگمات طبی براساس شدت و اقسام متفاوت اختلالات آستیگماتیسم دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

لنز آستیگمات توریک

این نوع لنزها جزو لنزهای نرم به شمار می‌روند که معمولا از هیدروژل سیلیکون یا هیدروژل ساخته می‌شوند.

لنزهای توریک برخلاف لنزهای اسفریک علاوه بر از بین بردن مشکلات دوربینی یا نزدیک‌ بینی، مشکل آستیگماتیسم چشم را نیز برطرف می‌کنند.

ساختار این نوع از لنزها به گونه‌ای است که هنگام پلک زدن روی قرنیه می‌چرخد و همین امر از خشکی سطح قرنیه جلوگیری می‌کند.

لنز آستیگمات سخت (RGP)

این نوع از لنزها برای بیمارانی که نامنظمی قرنیه آن‌ها شدید است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. سخت بودن این نوع لنزها باعث می‌شود تا شکل کروی قرنیه را به خوبی حفظ کنند و تحت تاثیر نامنظمی‌های موجود در قرنیه تغییر شکل ندهند.

لنز آستیگمات سخت در برابر گاز نفوذپذیر است و وضوخ تصویر بیشتری نسبت به لنزهای دیگر برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

لنز آستیگمات هیبرید

لنز آستیگمات هیبرید ساختاری بین لنز سخت و نرم دارد و از دو نوع دیگر بسیار پر کاربردتر است. این نوع لنزها در ناحیه مرکزی دارای ساختار سخت و در اطراف، ساختاری نرم دارند.

همین امر باعث می‌شود لنز هیبرید هم شکل قرنیه را به خوبی حفظ کند و هم خستگی چشم را هنگام استفاده کاهش دهد.

لنز آستیگمات رنگی

لنز آستیگمات رنگی معمولا در دسته لنزهای نرم قرار می‌گیرد و در اصل یک لنز طبی آستیگمات رنگی است و تفاوت چندانی با لنزهای آستیگمات دیگر ندارد.

تنها تفاوت آن رنگی بودن آن است و برای بیمارانی طراحی می‌شود که قصد دارند لنزی که استفاده می‌کنند علاوه بر رفع مشکل بینایی آن‌ها، جنبه زیبایی نیز داشته باشد.

قیمت لنز طبی رنگی برای آستیگمات، ممکن است کمی با قیمت لنز طبی آستیگمات معمولی متفاوت باشد. اما مهم‌ترین عامل در متفاوت بودن قیمت این نوع لنزها، کیفیت و برند آن‌ها است.

تفاوت لنز آستیگمات با لنز توریک

همان‌طور که در بخش انواع لنز آستیگمات ذکر کردیم، لنز توریک یکی از انواع لنز آستیگمات محسوب می‌شود و یکی از کاربردهای آن نیز اصلاح فرم قرنیه و بهبود اختلال آستیگماتیسم در چشم بیمار است.

لنز توریک برای مشکلات دوربینی و نزدیک‌بینی نیز تجویز می‌شود. به دلیل خاصیت ویژه‌‌ای که دارد یعنی چرخش روی قرنیه، یکی از انواع پر کاربرد برای رفع عیوب انکساری سطحی از جمله آستیگماتیسم ضعیف است.

همچنین لنز توریک از خشکی چشم بیمار جلوگیری می‌کند که این یک عامل حیاتی برای جلوگیری از خستگی چشم بیمار است.

لنز آستیگمات مناسب چه کسانی است؟

افرادی که دچار تاری دید، دوبینی، انحنا در دید، فشار چشم و سردردهای شدید ناشی از فشار چشم می‌شوند، ممکن است به نوعی از عیوت انکساری یا آستیگماتیسم مبتلا شده باشند.

در این صورت بهتر است هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنند. مشکل آستیگماتیسم معمولا از انحنای قرنیه به یک سمت ناشی می‌شود و گردی قرنیه به شکل بیضی تغییر شکل پیدا می‌کند.

در چنین شرایطی فرد ممکن است اجسام را نامتقارن یا کشیده‌تر ببیند یا سطوح صاف، برایش ناهموار به نظر برسند.

با بروز چنین مشکلاتی در دید فرد، پزشک خرید لنز طبی آستیگمات یا عینک آستیگمات را برای بیمار تجویز می‌کند.

چگونه لنز آستیگمات به آستیگماتیسم کمک می‌کند؟

اگر بخواهیم دقیق بگوییم، لنز آستیگمات به گونه‌ای طراحی شده‌ تا اختلال و انحنای قرنیه را بهبود بخشیده و دید بیمار را بهبود بخشد.

سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟ همان‌طور که گفته شد، شکل کروی قرنیه باعث می‌شود تا نور به درستی و در جای مناسب به شبکیه بتابد.

هرگونه انحنا در سطح قرنیه باعث می‌شود تا بازتاب نور در شبکیه به‌درستی اتفاق نیفتد و فرد دچار مشکلات بینایی شود.

لنز طبی آستیگمات دار هنگام تماس با سطح قرنیه انحنای آن را کاهش می‌دهد و شکل کروی قرنیه را حفظ می‌کند همین امر باعث می‌شود تا دید بیمار بهبود یابد.

بهترین لنز آستیگمات برای استفاده کدام است؟

بهترین لنز آستیگمات برای شما، تنها و تنها با تشخیص پزشک متخصص باید انتخاب شود.

اختلال آستیگماتیسم انواع و شدت‌های مختلفی دارد که باید با معاینه پزشک مربوطه مشخص شود. بعد از تشخیص شدت و نوع آستیگماتیسم چشم، یکی از انواع لنز آستیگمات توریک، هیبرید یا سخت برای شما تجویز می‌شود.

همچنین امکان خرید لنز طبی رنگی برای آستیگمات و استفاده از آن با توجه به شرایط چشم شما، باید تحت نظر پزشک انجام شود.

ممکن است استفاده از لنز طبی آستیگمات رنگی مناسب چشم شما نباشد و باید از مصرف آن خودداری کنید.

بهترین مارک لنز طبی آستیگمات

برای تشخیص بهترین مارک لنز طبی آستیگمات، بهتر است با انواع برندهای موجود در بازار آشنا شوید تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید و بهترین انتخاب را با توجه به مشکل خود داشته باشید.

در ادامه چند برند معتبر ارائه دهنده لنز طبی آستیگمات را معرفی خواهیم کرد.

برندهای معتبر لنز طبی آستیگمات

لنز طبی آستیگمات Soleko

این برند به صورت تخصصی به تولید لنزهای طبی آستیگمات می‌پردازد و به دلیل ساخته شدن از مواد هیدروژلی، سازگاری و پایداری مناسبی در چشم دارد.

ساختار این نوع لنز به‌ گونه‌ای است که سطح بالایی از اکسیژن را از خود عبور می‌دهد و از خشکی چشم بیمار جلوگیری می‌کند.

فروش لنز آستیگمات سولکو از طریق نمایندگی‌های رسمی این برند انجام می‌گیرد و شما می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر، نسبت به خرید لنز طبی آستیگمات سولکو اقدام فرمایید.

لنز طبی آستیگمات Marshal

لنز آستیگمات این برند در حفظ رطوبت چشم بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا در استفاده طولانی مدت از این نوع لنز، چشم شما دچار خستگی نشود.

همچنین این نوع لنز دارای ماده‌ای مقاوم در برابر پروتئین است که باعث می‌شود چشم هنگام استفاده از لنز کم‌تر تحریک شود و سطح لنز تمیز و شفاف باقی بماند.

لنز آستیگمات PolyVue

این لنز ساخت کشور کره است و انواع لنز‌های طبی و رنگی را براساس نیاز مصرف کنندگان ارائه می‌کند.

لنز آستیگمات پلی ویو معمولا به صورت یک ساله ارائه می‌شود و در مقایسه با برندهای مختلف لنز موجود در بازار، کیفیت و پایداری بالایی دارد.

فروش لنز آستیگمات این برند از طریق تمامی مراکز و نمایندگی‌های معتبر آن انجام می‌شود.

لنز آستیگمات Morning-Q

لنز طبی مورنینگ یکی از شناخته‌شده‌ترین لنزهای موجود در بازار است که دارای انواع لنز طبی رنگی، لنز طبی نمره‌دار و لنز آستیگمات ارائه می‌شود.

این برند در تولید لنزهایی با تکنولوژی به‌روز سابقه درخشانی دارد. اگر به دنبال خرید لنز آستیگمات رنگی هستید، این برند برای انتخاب گزینه مناسبی است.

البته فراموش نکنید که قبل از هر اقدامی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
تنوع بالای انواع لنزهای آستیگمات و برندهای تولیدکننده آن‌ها باعث شده تا خرید و انتخاب لنز آستیگمات متناسب با مشکل و نیاز هر فرد به امری مشکل‌ساز بدل شود.

در این مقاله سعی داشتیم تا اطلاعات دقیق و کاملی درباره لنز آستیگمات و اختلالات آستیگماتیسم در اختیارتان قرار دهیم و با معرفی برندهای معتبر فعال در این حوزه کار را برایتان راحت‌تر کنیم.

اگر قصد خرید یکی از انواع لنزهای معرفی شده در این مقاله را دارید،‌ پیشنهاد می‌کنیم به منظور اطلاع از قیمت لنز طبی برای آستیگمات به صفحه اصلی سایت آوا لنز مراجعه و محصولات مرتبط را مشاهده کنید.

خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج

ورود

خروج

اسکرول به بالا
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.