تمام سفارشات بالای 1 میلیون تومان در آوا لنز ، به صورت رایگان و توسط پست پیشتاز ارسال میگردد. با استفاده از کلمه " avalens " از 5% تخفیف بهرمند شوید.
قیمت:

محصولات دیگر:

توضیحات

لنز روزانه چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

لنز روزانه یکی از پرکاربردترین انواع لنز چشمی است. اما به راستی لنز روزانه چیست؟ چه برتری‌هایی نسبت به سایر انواع لنزها دارد؟ چه افرادی می‌توانند از آن استفاده کنند؟ و به طور کلی چه خصوصیات، مزایا و معایبی دارد؟ تا بدانید که این نوع لنز مناسب استفاده برای شما است یا خیر.

لنز روزانه چیست؟

لنز روزانه در واقع لنز یک بار مصرف است و پس از هر بار استفاده باید دور انداخته شود. به همین علت است که نسبت به سایر انواع لنزها از قیمت پایین‌تری هم برخوردار است.

لنزهای روزانه عموما از جنس سیلیکون هیدروژن تهیه می‌شوند و اکسیژن‌ کافی و مناسبی را به چشم‌ها می‌رسانند. لنز روزانه کاملا بی خطر است و شاید بتوان آن را بی خطرترین لنز معرفی کرد. استفاده از این لنز بسیار آسان است زیرا نیاز به نگهداری خاصی نداشته و پس از درآوردن از چشم‌ها، دور انداخته می‌شود. در واقع استفاده از این لنز برای افرادی که چشم‌های حساسی دارند گزینه کاملا مناسبی محسوب می‌شود زیرا هیچ آسیبی به چشم‌ها نرسانده و موجب بروز آلرژی نمی‌شود.

همان‌طور که از نام لنز روزانه مشخص است، آن را تنها می‌توان در طول روز استفاده کرد و به هنگام خواب حتما باید از چشم خارج شود.

کدام بهتر است؟ لنز روزانه یا عینک؟

پاسخ به این سوال کاملا به شرایط و خواست افراد وابسته است. افرادی که چشم‌هایشان به دلیل استفاده مکرر از عینک دچار تغییر حالت شده، عینک روی صورتشان حس آزاردهنده‌ای را ایجاد می‌کند، روی بینی آن‌ها خط عینک افتاده، از عینک زدن خسته شده‌ اند، فکر می‌کنند استفاده از عینک زیبایی ظاهری‌شان را تحت تاثیر قرار داده است و افرادی که شغل آن‌ها ورزشکاری، بازیگری و… است، برای آن‌ها استفاده از لنز به جای عینک، گزینه کاملا مناسب‌تری به شمار می‌رود.

انواع لنز روزانه

لنز روزانه به سه دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود. لنز طبی روزانه، لنز رنگی روزانه و لنز طبی رنگی روزانه.

لنز طبی روزانه

لنز طبی روزانه در واقع خاصیت پزشکی داشته و افرادی از آن استفاده می‌کنند که مبتلا به بیماری‌های چشمی هستند. قیمت لنز روزانه طبی کاملا وابسته به کیفیت و برند آن است.

لنز رنگی روزانه

لنز رنگی روزانه هیچ خاصیت طبی و پزشکی نداشته و تنها در رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌شود و جنبه تزئینی و آرایشی دارد.

لنز طبی رنگی روزانه

لنز طبی رنگی روزانه علاوه بر دارا بودن خاصیت طبی برای مشکلات چشمی، به صورت رنگی هم تولید می‌شود. در واقع شما با استفاده از رنگ طبی رنگی روزانه، یک تیر و دو نشان می‌زنید.

قیمت لنز روزانه رنگی و روزانه طبی رنگی، هر دو درست همانند لنز طبی، وابسته به کیفت و شرکت تولیدکننده هستند. بنابراین هرگز نباید گول قیمت‌های پایین را بخورید زیرا هیچ ارزانی بی دلیل نبوده و به احتمال زیاد لنزی با قیمت بسیار پایین، از کیفیت بسیار پایینی هم برخوردار است و برای استفاده چشم‌ها بسیار خطرناک است.

آیا لنز روزانه همان لنزهای یکبار مصرف هستند؟

شاید در مفهوم کلی‌تر بتوان همه لنزها را لنز روزانه نامید زیرا لنزهای فصلی و سالیانه هم به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اصطلاح روزانه در میان انواع لنزها، به همان لنز یک بار مصرف اختصاص داده می‌شود.

روش صحيح مراقبت از لنز روزانه

لنزهای روزانه همانند لنزهای فصلی و سالانه نیاز به مراقبت ویژه‌ای ندارند اما به هر حال به هنگام استفاده باید نکاتی رعایت شوند.

– از لنزهای روزانه هرگز نباید به هنگام خواب استفاده کرد.

– همیشه قبل از استفاده از لنز، دست‌ها باید به خوبی با آب و صابون شسته شود.

– پیش از استفاده از لنز روزانه لازم است بررسی کنید که لنز را پشت‌ و رو استفاده نکنید و همیشه ابتدا یک لنز را در چشم گذاشته و سپس دیگری را بگذارید.

– هنگامی که چشم‌هایتان قرمز و متورم است یا دچار خارش شده است، لنز را داخل چشمتان نگذارید.

– هرگز لنز روزانه را با آب یا بزاق دهان تمیز نکنید.

– از محلول لنز مخصوص استفاده کنید و هرگز از محلول لنز دیگر برای لنز خود استفاده نکنید.

تاریخ مصرف لنز روزانه

تاریخ مصرف لنز روزانه همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، تنها یک روز یا در مفهوم کلی‌تر پس از یک بار استفاده است. یعنی هنگامی که از این لنز استفاده کردید و آن را خارج کردید، حتما باید دور انداخته شود و لنز جدیدی استفاده شود. هرگز لنز روزانه‌ای را که از چشمانتان خارج کرده‌ اید، دوباره استفاده نکنید.

لنز روزانه را چه افرادی می توانند استفاده کنند؟

تقریبا تمامی افراد می‌توانند از لنز روزانه استفاده کنند و هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از آن وجود ندارد.

اما می‌توان گفت افرادی که مشغله زیادی دارند و فرصتی جهت تمیز کردن لنز و مراقبت دائمی از آن ندارند، این نوع لنز برای آن‌ها بسیار مناسب خواهد بود.

زیرا پس از هر بار استفاده لنز را دور انداخته و لنز جدیدی را استفاده می‌کنند.

خصوصیات و برتری لنز روزانه نسبت به لنزهای فصلی و سالانه

لنز روزانه نسبت به لنز فصلی و سالانه برتری‌‌ها و مزیت‌هایی دارد. این مزایا شامل موارد زیر می‌شود:

1. باکتری روی لنز روزانه قادر به تجمع نیست زیرا به سرعت تعویض می‌شود و در نتیجه امکانی برای بروز حساسیت چشمی یا عفونت وجود ندارد. اما این مسئله برای لنزهای فصلی و سالانه به دلیل استفاده طولانی مدت ممکن است رخ دهد و حتما نیاز به شستشو و ضدعفونی کردن هم دارند.

2. لنزهای روزانه از رطوبت کافی برخوردارند. بنابراین استفاده از آن‌ها بسیار راحت است و موجب آزار در چشم نمی‌شود. از طرفی به دلیل دارا بودن رطوبت کافی، بسیار مناسب افرادی است که به خشکی چشم مبتلا هستند.

از دیگر عواملی که موجب راحتی در استفاده می‌شود، روزانه بودن این لنز است زیرا دیگر دردسرهای نگهداری و مراقبت را نداشته و هربار پس از استفاده دور انداخته می‌شود و لنز جدیدی استفاده می‌شود. بنابراین کاملا مناسب افرادی است که زمان کافی برای مراقبت و نگهداری از لنزها ندارند.

3. قیمت لنز روزانه نسبت به سایر انواع لنزها پایین‌تر است و نیاز به صرف هزینه برای تهیه جالنزی، مایع شستشو و مواد ضدعفونی کننده نیست.

مزایا و معایب لنز روزانه برای استفاده کنندگان

لنز روزانه در کنار تمام مزایایی دارد، معایبی هم دارد. بنابراین اگر قصد خرید لنز روزانه را دارید، در ابتدا باید نسبت به مزایا و معایب آن کاملا آگاه باشید.

مزایای استفاده از لنز روزانه:

– استفاده از لنز روزانه تقریبا برای تمامی افراد مناسب بوده و محدودیت استفاده ندارد.

– به هنگام استفاده در چشم، موجب آزار چشم نمی‌شود و از آن‌جایی که رطوبت کافی دارد، موجب بروز خشکی چشم نمی‌شود.

– موجب بروز حساسیت‌های چشمی یا بروز عفونت در چشم نمی‌شود.

– نیازی به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد.

– استفاده از آن بسیار آسان و بی خطر است.

معایب استفاده از لنز روزانه:

– عمر مفید این لنز تنها یک روز است و پس از استفاده باید با لنز جدیدی جایگزین شود.

– این لنز درخشندگی مشابه لنز رنگیRGP را ندارد.

– هنگام استفاده از لنز روزانه باید به صورت مرتب به پزشک مراجعه شود.

آیا لنز روزانه خطری برای چشم دارد؟

لنز روزانه نسبت به سایر انواع لنزها خطر بسیار کمتری برای چشم‌ها دارد و شاید حتی بتوان گفت که بی‌خطرترین نوع لنز است. اما در هر صورت خرید لنز بی‌کیفیت و تهیه از مراکز غیرمعتبر، درست همانند هر چیز بی‌کیفیت و غیرمعتبر دیگری، برای چشم‌ها بسیار خطرناک خواهد بود.

قیمت لنز روزانه

عوامل گوناگونی بر قیمت لنز روزانه تاثیرگذار هستند. عواملی همچون کیفیت لنز، شرکت تولیدکننده، کاربرد لنز، مرکز فروش لنز، کیفیت مواد به کار رفته و…
اما به طور کلی می‌توان گفت که لنز روزانه از قیمت بسیار مناسب‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری نسبت به سایر انواع لنزها برخوردار است.

توصیه هایی برای خرید لنزهای روزانه

– در ابتدا پیش از خرید حتما باید با پزشک خود مشورت کنید و هرگز بدون مشورت پزشک اقدام به خرید لنز نکنید.

– به هنگام خرید لنز روزانه، حتما آن را از مراکز معتبری که پزشکتان معرفی می‌کند تهیه کنید و هرگز از آرایشگا‌ه‌ها و سایر مراکز غیر رسمی و معتبر تهیه نکنید زیرا استفاده از یک لنز بی‌‌کیفیت و نامرغوب، برای چشم‌ها بسیار خطرناک است و می‌تواند آسیب‌های جدی به چشم وارد کند.

– لنزی را که تهیه می‌کنید حتما اعتبارسنجی کنید. این کار را می‌توانید از طریق سایت تجهیزات پزشکی انجام دهید.

لنز روزانه را از کجا تهیه کنم؟

همان‌طور که گفته شد، بسیار مهم است که لنز روزانه مطابق نظر پزشک و از مراکز معتبر رسمی مورد تایید پزشک تهیه شود.

آوا لنز با سابقه بالای خود در زمینه ارائه انواع لنز، مرجعی مطمئن و معتبر برای تهیه انواع لنز به شمار می‌رود. آوا لنز نماینده رسمی مطرح‌ترین و باکیفیت‌ترین برندهای تولید لنز است. از همین جهت اگر قصد خرید لنز روزانه را دارید، با خاطری آسوده می‌توانید از آوا لنز تهیه کنید.

خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج

ورود

خروج

اسکرول به بالا
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.