تمام سفارشات بالای 1 میلیون تومان در آوا لنز ، به صورت رایگان و توسط پست پیشتاز ارسال میگردد. با استفاده از کلمه " avalens " از 5% تخفیف بهرمند شوید.
قیمت:
دوره ی استفاده
  • سالانه
  • فصلی
  • ماهانه

  محصولات دیگر:

  نمایش سایدبار
  نمایش همه

  خرید لنز طبی ایرهیدرا soleko airhydra سولکو

  300,000 تومان

  لنز پیورویژن 2 طبی

  لنز جانسون طبی فصلی

  100,000 تومان

  لنز طبی Bioinfinity

  200,000 تومان

  لنز طبی Bono

  300,000 تومان

  لنز طبی Clear Vision

  350,000 تومان

  لنز طبی M1 Yal

  200,000 تومان

  لنز طبی سالانه X-Cel

  250,000 تومان

  لنز طبی سالیانه Morning Q

  380,000 تومان

  لنز طبی سولکو SL38

  200,000 تومان

  لنز طبی سولکو SL55

  320,000 تومان

  لنز طبی فصلی Morning Q

  200,000 تومان

  لنز طبی کریستال کلیر فصلی crystal clear

  190,000 تومان

  لنز طبی مارشال پرتی آیز

  370,000 تومان

  لنز طبی ماهانه Ziess

  500,000 تومان

  توضیحات

  لنز طبی و انواع آن

  لنز طبی را شاید بتوان یکی از بهترین اختراعات بشر در دهه ۱۹۴۰ دانست و می‌توان گفت تاکنون تعداد زیادی از افراد از لنزهای طبی استفاده می‌کنند. لنزها جایگزین بسیار مناسبی برای عینک هستند و تا حد بسیار زیادی قادر به برطرف کردن مشکلات مختلف چشمی هستند.

  اگر قصد خرید لنز طبی دارید، آیا نسبت به انواع و مزایا و معایب آن آشنا هستید؟ در ادامه به توضیح تمامی این موارد خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

  لنز طبی

  لنز طبی چیست؟

  لنز طبی عدسی بسیار نازکی است که روی قرنیه چشم جای می‌گیرد و عیوب بینایی چشم را برطرف می‌کند. اگر اکسیژن را از خود عبور دهد، به چشم آسیبی وارد نکرده و جهت استفاده طولانی مدت قابل استفاده خواهد بود.

  لنز طبی را شاید بتوان بهترین گزینه برای افراد عینکی که قصد استفاده از عینک را ندارند، افراد مبتلا به آستیگمات چشمی، افراد دوربین و نزدیک‌بین، افراد مبتلا به قوز قرنیه، ورزشکاران و بسیاری از افراد دیگر دانست که بر اساس تشخیص پزشک استفاده از لنز طبی برای آن‌ها پیشنهاد شده است.

  قیمت لنز طبی بر حسب نوع و کاربری آن متفاوت است و قیمت ثابت و مشخصی ندارد. در ادامه به بررسی انواع لنز طبی می‌پردازیم.

  انواع لنز طبی

  انواع لنز طبی

  لنز طبی در چند نوع مختلف تولید می‌شود:

  1. لنز طبی سخت

  • لنز سخت استاندار
  • لنز سخت نافذ اکسیژن

  2. لنز طبی نرم

  لنز طبی سخت استاندارد

  این نوع لنز طبی اکسیژن را از خود عبور نداده و از هیچ‌گونه خاصیت نفوذپذیری نسبت به اکسیژن بهره‌مند نیست. در این شرایط کار چشم بسیار سخت خواهد بود زیرا باید دائما تلاش کند تا اشک را بین قرنیه و لنز نگه دارد تا اکسیژن مورد نیاز خود را تامین کند به همین دلیل موجب پلک زدن بیش‌ازحد فرد مصرف‌کننده خواهد شد.

  از بزرگ‌ترین عیوب این نوع لنز طبی می‌توان به عدم نفوذپذیری نسبت به اکسیژن و تاری دید اشاره کرد و از جمله مزایای آن می‌توان به مناسب بودن برای چشم‌های مبتلا به آستیگمات، قیمت مناسب و نگه‌داری آسان اشاره کرد.

  لنز طبی سخت نافذ اکسیژن

  این نوع لنز طبی تبادل اکسیژن را به آسانی انجام می‌دهد و در واقع مشکل لنز سخت استاندارد را برطرف کرده است. استفاده از این نوع لنز برای چشم‌های مبتلا به قوز قرنیه گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود.

  لنز طبی نرم

  لنز طبی نرم جدیدترین نسل لنزهای طبی است. به این لنزها، لنز آب‌دوست یا هیدروفیل هم گفته می‌شود زیرا در ساخت آن از موادی بهره گرفته شده است که نمک موجود در اشک را به خود جذب می‌کند.

  مزیت استفاده از این نوع لنز طبی نرم بودن آن است که موجب استفاده راحت‌تر می‌شود و همچنین لنز نرم نسبت به لنز سخت ظاهر طبیعی‌تری دارد.

  لنز طبی بدون رنگ و رنگی هر دو در مرکز فروش لنز طبی موجود هستند و اگر قصد شما از خرید لنز، علاوه بر مسائل طبی و درمانی، زیبایی ظاهری هم است، می‌توانید لنز طبی رنگی تهیه کنید.

  لنز طبی

  لنزهای طبی نرم از نظر تاریخ مصرف به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

  لنز طبی هفتگی

  این نوع لنز طبی را نهایتا یک هفته می‌توان استفاده کرد و پس از گذشت یک هفته باید دور انداخته شود. این نوع لنز نیاز به مراقبت روزانه دارد و باید با محلول مخصوص ضدعفونی شود. قیمت لنز هفتگی نسبت به سایر انواع لنزها که تاریخ انقضای طولانی‌تری دارند، پایین‌تر است.

  لنز طبی ماهانه

  این نوع لنز طبی هم دارای تاریخ انقضای یک‌ماهه است و پس از گذشت یک ماه باید باید دور انداخته شود. روش نگه‌داری و مراقبت از لنز ماهانه درست همانند لنز هفتگی است.

  لنز طبی فصلی

  از این لنز هم به مدت حداکثر سه ماه می‌توان استفاده کرد به دلیل آن‌که بهتر است از این نوع لنز طبی به مدت سه ماه استفاده شود، لنز طبی فصلی نامیده می‌شود. این نوع لنزها اکسیژن‌رسانی خوبی دارند و رسوب نمی‌گیرند.

  لنز طبی سالانه

  این نوع لنز طبی نسبت به انواع دیگر از تکنولوژی بالاتری بهره برده است و اکسیژن بیشتری را به چشم می‌رساند. از همین جهت به این نوع لنزها، لنز قابل تنفس گفته می‌شود. خرید لنز طبی سالانه را می‌توانید از تمامی مراکز معتبر فروش لنزهای طبیعی انجام دهید.

  مقایسه و تفاوت لنز های طبی

  درباره لنزهای نرم و سخت همان‌طور که صحبت شد، لنز سخت نافذ اکسیژن، قاعدتا از لنز سخت استاندارد مناسب‌تر است زیرا اکسیژن را از خود عبور داده و به چشم آسیبی وارد نمی‌کند.

  در مقایسه لنزهای نرم و سخت می‌توان گفت که لنز نرم به دلیل استفاده راحت‌تر، بیشتر از لنز سخت مورد استقبال قرار می‌گیرد. اما لنز طبی نرم تنها قادر به درمان چشم‌های مبتلا به آستیگمات ضعیف و متوسط است و جهت درمان آستیگمات شدیدتر باید از لنز طبی سخت استفاده کرد.

  در میان لنزهای مدت‌دار، لنزهایی که تاریخ انقضای پایین‌تری دارند، به مراتب نسبت به لنزهایی که تاریخ انقضای بالاتری دارند بهداشتی‌تر هستند و کمتر دچار آلودگی می‌شوند.

  کاربرد لنز طبی

  در واقع کاربرد اصلی لنز طبی جهت ایجاد دید بهتر است. خصوصا در افرادی که برای مدت طولانی از عینک استفاده کرده اند و اکنون از استفاده از عینک خسته شده اند یا به هر دلیل دیگری قادر به استفاده از عینک نیستند، لنز طبی گزینه بسیار مناسبی برای آن‌ها خواهد بود.

  افراد دیگر همچون ورزشکاران که به دلیل انجام حرکات ورزشی قادر به استفاده از عینک نیستند، لنز طبی برای آن‌ها گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. موارد دیگر در زمینه انواع ضعف چشمی، آستیگماتی، قوز قرنیه و… از جمله مواردی هستند که استفاده از لنز طبی برای آن‌ها بسیار مناسب خواهد بود.

  انواع لنز طبی

  اما ذکر این نکته الزامی است که پیش از استفاده از هر نوع لنز طبی، در ابتدا نیاز است تا با پزشک معالج مشورت شود و خرید لنز طبی بر طبق تشخیص پزشک انجام شود. همچنین تهیه لنز از مراکز معتبر از اهمیت بالایی برخودار است و می‌توانید از پزشک خود مراکز معتبر تهیه لنز را بپرسید.

  بنابراین اگر می‌خواهید نسبت به لنز طبی خرید مطمئنی داشته باشید، بسیار مهم است که به فروشگاه‌ها و مراکز غیرمعتبر هرگز مراجعه نکنید.

  مزایای لنز طبی

  استفاده از لنز طبی مزایای فراوانی را با خود به همراه دارد که در ادامه به توضیح و بررسی هریک از این مزایا می‌پردازیم.

  – لنز روی قرنیه چشم را به طور کامل پوشش می‌دهد و هرگز محدودیتی در دید فرد ایجاد نمی‌کند.

  – لنز مزیت‌های بسیاری نسبت به عینک دارد که شامل موارد روبه‌رو می‌شود: روی بینی خط نمی‌اندازد، بخار نمی‌گیرد و کثیف نمی‌شود، حالت چشم‌ها را تغییر نمی‌دهد، زیبایی چهره افراد را تحت‌تاثیر قرار نمی‌دهد، برای افراد ورزشکار که نمی‌توانند از عینک استفاده کنند گزینه مناسبی به شما می‌رود و…

  – لنز طبی دید و قدرت بینایی افراد را بهبود می‌بخشد.

  – لنز برای افرادی که جراحی بینی انجام داده اند گزینه کاملا مناسبی محسوب می‌شود.

  معایب لنز طبی

  لنز طبی در کنار تمامی مزایایی که دارا است، معایبی هم دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

  – اگر به صورت دائمی و در طولانی‌مدت استفاده شود، ممکن است اکسیژن‌رسانی به چشم را کاهش داده و موجب بروز صدمات و آسیب‌های مختلفی در چشم شود.

  – لنز طبی ممکن است برای برخی افراد موجب بروز حساسیت‌ و بیماری‌های چشمی شود اما عمدتا این مشکل به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی حین استفاده از لنز، ضدعفونی نکردن آن و همچنین استفاده نادرست، رخ می‌دهد.

  اما به طور کلی اگر انتخاب لنز طبی بر طبق تجویز و تشخیص پزشک متخصص و از مرکز مطمئن تهیه شود و سپس نکات بهداشتی لازم و استفاده صحیح و اصولی درباره لنز طبی رعایت شود، مشکل خاصی برای مصرف‌کننده بروز پیدا نخواهد کرد.

  انواع برند لنز طبی

  در زمینه تولید لنز طبی، برندهای مختلفی در سطح دنیا فعالیت می‌کنند که از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردارند. در ادامه به معرفی تعدادی از این برندها می‌پردازیم.

  برند Morning. Q (مورنینک کیو)

  این مارک لنز محصول کشور کره جنوبی است که در کنار بهبود بخشیدن به بینایی چشم، مصرف زیبایی هم دارد.

  برند Soleko (سولکو)

  این لنز محصول کشور ایتالیا و لنز سالانه است که به ویژه برای چشم‌های حساس و اصلاح مشکلات قرنیه مناسب است.

  برند Polyvue (پلی‌ویو)

  این لنز ساخت کره جنوبی از نوع لنزهای تماسی نرم است که به دلیل رنگ‌بندی زیبا و متنوع و همچنین قیمت مناسب، بسیار پرطرفدار شده است.

   برند Crystal (کریستال)

  این لنز محصول کشور کره جنوبی است و به دلیل آن‌که ۴۳درصد آب در ساختار این لنز وجود دارد، استفاده از آن بسیار راحت است.

  برند Marshal (مارشال)

  این نوع لنز طبی، از سری لنزهای سالانه است که دوربینی و نزدیک‌بینی چشم را اصلاح می‌کند و همچنین موجب برطرف شدن خشکی چشم می‌شود.

  مراقبت از لنز طبی

  نگهداری و مراقبت از لنز از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است زیرا عدم مراقبت و نگهداری صحیح موجب آلوده شدن لنز و آسیب رسیدن به چشم می‌شود. بنابراین حتما باید نکات مراقبتی به هنگام استفاده از لنز طبی رعایت شود.

  این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

  – قبل از استفاده از لنز حتما باید دست‌های خود را بشویید و سپس با حوله بد

  و

  ن پرز خشک کنید.

  – اگر قصد آرایش کردن دارید، ابتدا لنز را به چشمان خود بگذارید و سپس آرایش کنید. قبل از شستن و پاک کردن آرایش هم حتما لنز را از چشمتان بیرون آورید.

  – جهت شستشوی لنز حتما از محلول مخصوص استفاده کنید و کمی از آن را روی انگشت خود بریزید و سپس با ملایمت تمیز کنید و شستشو دهید.

  – هنگام گذاشتن و در آوردن لنز طبی بسیار با احتیاط عمل کنید و این کار را با ملایمت انجام دهید تا موجب پاره شدن لنز نشود.

  – هرگز لنز خود را به بزاق دهان آغشته نکنید و با آب نشویید.

  لنز طبی را از کجا بخریم؟

  شما با مراجعه به مراکز معتبر نمایندگی لنز طبی می‌توانید خرید لنز خود را انجام دهید. آوا لنز با سابقه چندین ساله، به عنوان مرکز فروش لنز طبی تهران فعالیت می‌کند و همواره در تلاش بوده است تا لنز طبی و غیر طبی کاملا معتبر با کیفیت بسیار بالا را در اختیار مشتریان گران‌قدر قرار دهد.

  خروج
  شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

  سبد خرید

  خروج

  ورود

  خروج

  اسکرول به بالا
  ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.