تمام سفارشات بالای 1 میلیون تومان در آوا لنز ، به صورت رایگان و توسط پست پیشتاز ارسال میگردد. با استفاده از کلمه " avalens " از 5% تخفیف بهرمند شوید.
قیمت:
وزن محلول
  • 100
  • 120
  • 150
  • 360
  • 400
  • 50
  • 60
  نمایش سایدبار
  نمایش همه

  محلول I care

  80,000 تومان

  محلول Zeiss

  79,000 تومان140,000 تومان

  محلول شست و شوی UNIYAL

  190,000 تومان330,000 تومان

  محلول شست و شوی لنز هارد CONSIN PLUS

  320,000 تومان

  محلول شست وشوی OPTI-FREE

  100,000 تومان200,000 تومان

  محلول یونیورسال پلاس Universal Plus

  185,000 تومان330,000 تومان

  توضیحات

  محلول لنز و کاربرد آن برای لنز چشمی

  محلول لنز مهم‌ترین ماده‌ای است که جهت شستشو و ضدعفونی لنز از آن استفاده می‌شود. هنگامی که اقدام به خرید لنز می‌کنید، حتما باید در کنار آن محلول لنز باکیفیت و متناسب با نوع لنز تهیه شود. در ادامه شما را بیشتر با محلول لنز و انواع آن و همچنین نحوه صحیح شستشوی لنز آشنا می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

  محلول لنز

  محلول لنز و نقش آن در مراقبت از لنزها

  مراقبت از لنزها اهمیت بسیار بالایی دارد و در صورت رعایت نشدن، موجب بروز عفونت در چشم شده و حتی ممکن است منجر به نابینایی شود. زمحلول لنز جهت ضدعفونی و مراقبت از لنز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما توجه داشته باشید که هرگز محلول لنز را به صورت سرخود استفاده نکنید و حتما از پزشک خود بپرسید که چه نوع محلولی مناسب لنز شما است.

  محلول لنز رسوبات و پروتئین‌های چسبیده به لنز را پاک می‌کند و لایه محافظی را روی لنز جهت جلوگیری از تجمع رسوب و پروتئین ایجاد می‌کند.

  محلول-لنز

  انواع محلول لنز

  محلول لنز در انواع مختلفی برحسب نوع کاربری تولید می‌شود. دسته ای از محلول‌ها جهت تمیز کردن لنز مورد استفاده قرار می‌گیرند و محلول‌های دیگری هم جهت شستشو و ضدعفونی. در ادامه به توضیح برخی از انواع محلول لنز می‌پردازیم.

  محلول پاک کننده روزانه

  این نوع محلول مخصوص شستشوی روزانه لنز است. برای انجام این کار تنها نیاز به چند قطره از محلول است که می‌توانید لنزهای خود را به کمک آن و به مدت ۲۰ ثانیه پاک کنید و سپس با محلول ضدعفونی شستشو دهید.

  مایع لنز پاک کننده چند منظوره

  این نوع محلول لنز از بهترین انواع محلول‌ لنز محسوب می‌شود زیرا کار پاک کردن، شستشو و مراقبت از لنز به کمک همین یک محلول انجام می‌شود و حتی به عنوان ظرف نگه‌داری از لنز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  محلول لنز

  محلول لنز سالین

  این محلول مخصوص شستشوی لنز تماسی است. در واقع مکمل مورد نیاز و مناسبی برای قرص آنزیمی مخصوص ضدعفونی به شمار می‌رود.

  هیدروژن پر اکسید

  جهت استفاده از این محلول ابتدا باید لنزها با محلول مخصوص شستشو، شسته شوند و سپس از هیدروژن پراکسید استفاده شود. این محلول هر سه خاصیت پاک‌کنندگی، شویندگی و ضدعفونی‌کنندگی را دارا است. جهت جلوگیری از بروز واکنش‌های حساسیتی می‌توان از قرص خنثی‌کننده به همراه آن استفاده کرد.

  محلول پاک‌کننده آنزیمی

  این محلول کاملا مناسب جهت از بین بردن رسوب‌های پروتئین روی لنز است و از آن هفته‌ای یک بار جهت پاک کردن لنز می‌توان استفاده کرد.

  طریقه مصرف این نوع محلول لنز به این صورت است که در ابتدا باید ظرف جا لنزی را از محلول آنزیمی پر کنید و یک قرص آنزیمی هم داخل آن بیاندازید. بعد از آن‌که قرص به خوبی در محلول حل شد، لنزها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل محلول قرار داده و سپس با محلول شستشوی مخصوص آن‌ها را بشویید.

  پاک کننده پروتئین

  این محلول جهت از بین بردن رسوب پروتئین از روی لنز مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده روزانه از آن جهت تمیز کردن لنز، بلامانع است.

  مایع لنز

  مایع لنز مسافرتی

  مایع لنز مسافرتی نوعی از مایع لنز است که به صورت پک چندتایی آماده‌سازی می‌شود و از این جهت به این صورت نام‌گذاری شده است که در عمل کار سایر انواع مایع‌های لنز را انجام می‌دهد و در ظاهر در پک‌های کوچک برای هنگام سفر درنظر گرفته شده است.

  بهترین محلول لنز

  در میان تمامی انواع محلول‌هایی که معرفی شد، محلول لنز چند منظوره طرفدار بسیاری دارد چون چند کار مختلف را به کمک آن می‌توان انجام داد. اما اگر بخواهیم بگوییم که کدام محلول واقعا بهترین محلول لنز است، باید گفت که هیدروژن پراکسید به دلیل آن‌که طی تحقیقات صورت‌گرفته، عملکرد بسیار بهتری جهت از بین بردن رسوبات مخاط، پروتئین و لیپیدها از خود نشان داده است و درخشندگی خاصی را به سطح لنز می‌بخشد، از بهترین انواع محلول لنز به شمار می‌رود.

  ضرورت استفاده از محلول برای شستشوی لنز

  هنگامی که لنز تهیه می‌کنید، حتما باید به همراه آن محلول شستشوی مخصوص را هم تهیه کنید. البته فراموشن نکنید که مرکزی که از آن محلول لنز خود را خریداری می‌کنید بسیار اهمیت دارد. هرگز به مراکز غیرمعتبر مراجعه نکنید و جهت انتخاب مرکز مطمئن، از پزشک خود کمک بخواهید. در غیر این صورت، تهیه محلول لنز از مراکز غیرمعتبر، آسیب‌های جدی و خطرناکی را به لنز و چشمان شما وارد خواهد کرد.

  همچنین توجه داشته باشید که هرگز لنزهای خود را با آب شستشو ندهید زیرا این کار هم به لنزها آسیب جدی وارد خواهد کرد. حتما باید فقط از محلول مخصوص لنز جهت شستشو استفاده کرد.

  محلول لنزها بهترین گزینه برای مراقبت از لنز

  به هنگام استفاده از لنز باید نکاتی را رعایت کرد تا لنز سالم، تمیز و کاملا بهداشتی باقی بماند و هیچ آسیبی به چشم‌ها وارد نکند. یکی از کارهایی که در جهت مراقبت از لنز می‌توان انجام داد، تهیه محلول لنز است. محلول‌های لنز از جنبه‌های مختلف شستشو، پاک کردن، تمیز کردن و ضدعفونی کردن برای لنزها قابل استفاده هستند و در واقع بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای مراقبت از لنزها محسوب می‌شوند.

  مراحل شست‌وشو و مراقبت از لنز با محلول لنزبرای آن‌که لنز خود را به کمک محلول لنز و کاملا به روش صحیح شستشو دهید، نیاز است تا مراحلی را به طور دقیق و منظم طی کنید. در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم.

  محلول لنز

  • قبل از شروع شستشوی لنز، دست‌های خود را کاملا با مواد شوینده بشویید و سعی کنید از صابون‌های مرطوب‌کننده استفاده نکنید و پس از تمام شدن شستشو، دست‌های خود را با حوله بدون پرز خشک کنید.
  • یکی از لنزها را کف دست خود قرار داده و چند قطره محلول شستشو روی لنز بریزید و به مدت ۲۰ ثانیه لنز را کاملا تمیز کنید و سپس به سراغ لنز بعدی بروید.
  • یک بار دیگر شستشوی لنزها را با محلول لنز انجام دهید تا هرگونه آلودگی به طور کامل از لنزها پاک شود.
  • ظرف نگه‌دارنده لنز را با محلول ضدعفونی‌کننده پر کنید و لنزها را درون ظرف قرار دهید. مدت زمانی که لنز باید درون این محلول باقی بماند بسته به نوع لنز و نوع محلول لنز متفاوت است. بنابراین باید طبق دستورالعمل هر لنز عمل کرد.

  مایع لنز و عوارض احتمالی آن

  اما مایع لنز را از کجا تهیه کنیم؟ باید گفت مایع لنز اگر از جای مطمئنی خریداری نشود، ممکن است خطرات بسیاری را برای لنز و سلامت چشم‌ها به دنبال داشته باشد. بنابراین تهیه محلول لنز از مرکز معتبر و طبق توصیه پزشک، لازم و ضروری است.

  همچنین دستور استفاده از هر نوع محلول لنزی، با نوع دیگر ممکن است کاملا متفاوت باشد. بنابراین هنگام تهیه محلول لنز، باید حتما طبق دستورالعمل مخصوص خود عمل کرده و نکات ذکر شده مدنظر قرار گیرند.

  به طور کلی اگر مایع لنز از مرکز معتبر تهیه شود و دقیقا بر طبق دستورالعمل شستشو انجام شود، هیچ‌گونه عوارضی نخواهد داشت مگر این‌که لنز یا چشم‌ها به محلول لنز حساسیت داشته باشند.

  محلول لنز

  خشکی و تحریک چشم ها

  یکی از عوارضی که عمدتا به ندرت اتفاق می‌افتد، حساسیت دادن چشم‌ها در برابر محلول لنز است. در صورت مشاهده هرگونه حساسیت، تورم، قرمزی چشم، سوزش و خارش شدید و… حتما باید در اسرع وقت با پزشک مطرح شود.

  حساسیت لنز به مایع لنز

  در شرایطی هم ممکن است لنز و مایع لنز با یکدیگر سازگار نباشند و موجب بروز حساسیت در لنز شوند. به همین دلیل است که گفته می‌شود بسیار مهم است که برای لنز محلول مخصوص همان لنز تهیه شود اما در شرایطی که لنز و محلول لنز کاملا متناسب با یکدیگر تهیه شده باشند اما باز هم حساسیت در لنز به وجود آمده باشد، نیاز است تا سریعا این مسئله را با پزشک خود درمیان بگذارید.

  خروج
  شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

  سبد خرید

  خروج

  ورود

  خروج

  اسکرول به بالا
  ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.