طبی رنگی, لنز رنگی, مقاله

۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی

هرکسی که تابه‌حال از لنز چشم استفاده نکرده باشد، احتمالا بارهای غلطی درمورد آن دارد. در این پست از وبلاگ آوا لنز ۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی که مانع استفاده‌ی شما از آن می‌شوند را توضیح خواهیم داد.

۱:  من نمی تونم از لنز استفاده کنم

همه افراد می توانند از لنز استفاده کنندو این امر رو باید مدیون پیشرفت علم در ضمینه تکنولوژی تولید لنز، در چند سال اخیر دانست

برای مثال:  امروزه لنزهایی وجود دارند که مخصوص افرادی هستند که دچار مشکل دو بینی هستند و همینطور در افرادی که مشکل پیر چشمی دارند استفاده می شود

این لنز ها بسیار نرم و با خمیدگی مناسب تولید می شود.

۲: آیا لنز پشت چشم من نمی رود؟

خیردر پشت چشم غشای نازکی وجود دارد که سفیدی چشم را به پلک متصل می کند و راه ورود به پشت چشم را مسدود می کند و امکان ورود لنز و یا هر جسمی به پشت پلک را غیر ممکن می سازد.

۳: لنزها راحت نیستند

۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی که مانع استفاده‌ی شما از آن می‌شوند

درست نیستپس از یک دوره کوتاه سازگاری، بیشتر افراد مشکلی با استفاده از لنز ندارنداما برای افرادی که بعد از این زمان هم هنگام استفاده از لنز دچار مشکل می شوند نیز چندین راه درمان وجود دارد.

۴: لنزها دائما به چشمان من می چسبند

این موضوع درست است که لنزها به سطح چشم می چسبد البته اگر که خشک باشندرطوبت لنزها با سرمهای نمکی استریل تامیین می شود و یا اگر آن لحظه در دسترس نباشد با چندین بار حرکت دادن آنها در چشم می توان موقتا رطوبت مورد نیاز را تامیین کرد.

۵: مراقبت از لنزها بسیار مشکل است

۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی که مانع استفاده‌ی شما از آن می‌شوند

اشتباههبرای تمیز و ضدعفونی کردن لنزهای شما فقط یک بطری از محلول تمیز کننده لنز لازم استو اگر بازهم این کار برای شما مشکل است می توانید از لنزهای یکبار مصرف استفاده کنید و یا در نهایت لنزهای ۳۰ روزه که احتیاج کمتری به تمیز کردن دارد.

۶: استفاده از لنز باعث مشکلات چشمی می شود

۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی که مانع استفاده‌ی شما از آن می‌شوند

این مطلب درست است اما باید گفت که استفاده نادرست از لنز است که باعث این مشکلات می شود.

و اگر شما طبق دستورات پزشک خود عمل کنید و بدانید ک چه زمانی باید از لنزهای خود استفاده کنید و تا چه زمانی باید از آنها استفاده  کنید و طبق دستور و العمل آنها را تمیز کنید.می توانید مطمئن باشید که لنز به چشمان شما آسیب نمی رساند.

۷: من هیچگاه قادر نخواهم بود که آنها را به چشمم بگذارم و یا از چشمم بردارم

۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی که مانع استفاده‌ی شما از آن می‌شوند

مطمئنا شما می توانیداین کار در ابتدا به ظاهر مشکل می باشد اما قطعا وقتی لنز خود را از یک مرکز و یا فروشگاه معتبر خریداری کنید قبل از ترک محل آموزشهای لازم جهت استفاده از لنز به شما داده می شودو یاد خواهید گرفت که چگونه لنز را گذاشته و چطور برداریدبسیاری از افراد بعد از چندین بار تکرار این عمل بسیار سریع تر از حد انتظار این کار رو انجام می دهند.

۸: لنزها از چشمم به بیرون می افتند

سالها پیش که افراد از لنزهای سخت استفاده می کردند، بعضی اوقات این اتفاق می افتاد که هنگام ورزش و یا سایر فعالیتها لنزها از چشم بیرون می آمدند اما امروزه در ساخت آنها از نوعی گاز استفاده می شود به نام GP که لنز را نازکتر کرده و فاصله بین لنز و چشم را کاهش می دهد و احتمال افتادن لنزها را بسیار کاهش می دهد.

۹: لنزها بسیار گران هستند

این موضوع صحت ندارد لنزها در بیشتر مواقع از یک عینک با کیفیت، خیلی ارزان تر هستندحتی لنزهای یکبار مصرف هم می توانند در روز تنها چند هزار تومان برای شما هزینه داشته باشند.

۱۰: من مسن  تر از این هستم که از لنز استفاده کنم

۱۰ باور غلط درمورد لنز تماسی که مانع استفاده‌ی شما از آن می‌شوند

چه کسی این را می گوید؟؟؟

با وجود لنزهای دو دید و لنزهای مخصوص چشمان خشک، مسلما شما هم کاندید خوبی برای استفاده از لنز هستیدحتی می توانید این موضوع را با پزشکتان مطرح کنیدمطمئنا از پاسخ او شگفت زده خواهید شد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *