مقاله

لاغری صورت در هشت هفته!

لاغری صورت 
Rate this post

لاغری صورت در هشت هفته!

بسیاری از افراد علاقه‌ی زیادی به لاغر کردن صورت خود دارند. چراکه لاغری صورت تأثیر به سزایی در زیبایی چهره‌ی افراد دارد. اما لاغری صورت تنها با حذف چربی‌های اضافه‌ی صورت انجام می‌گیرد. کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های اضافه به‌تنهایی می‌تواند چالش بزرگی باشد چه برسد به این امر که افراد قصد از بین بردن چربی از یک ناحیه خاص از بدن را داشته باشند! لاغری صورت شاید در ابتدای امر، کاری سخت تلقی شود؛ اما این حقیقت را نباید انکار کرد که امری امکان‌پذیر است. خوشبختانه ما در این محتوا مجموعه‌ای از راهکارهای مؤثر را برای لاغری صورت فراهم کرده‌ایم تا به‌راحتی بتوانید از شر چربی‌های اضافه‌ی صورت خود خلاص شوید و به صورت لاغر، زیبا و ایده آل خود در کمترین زمان ممکن(هشت هفته) برسید. تنها کافی است نکات ذکر شده را انجام داده و رژیم ساده ی آن را رعایت کنید.  

برای لاغری صورت حتماً ورزش‌های صورت را انجام دهید.

  از تمرینات لاغری صورت می‌توانید برای بهبود ظاهر صورت خود و از بین بردن چربی‌های اضافه‌ی آن بهره ببرید. همچنین ورزش صورت می‌تواند، راهکار بسیار مؤثری برای مبارزه با پیری صورت و افزایش قدرت عضلات آن باشد. البته گزارش‌ها حاکی از آن است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه و رسیدن به صورتی استخوانی با عضلات قوی لازم است که حرکات ورزش صورت را به‌صورت روزمره و مرتب انجام دهید.

ورزش صورت به‌سادگی موجب می‌شود که صورت شما لاغرتر شود. اگرچه مقدار تحقیقات علمی در این زمینه محدود است. اما همین تعداد مطالعات محدود حاکی از آن است

که انجام تمرینات ورزشی صورت موجب تقویت عضلات، بهبود ضخامت آن، جوان‌سازی صورت و جلوگیری از شل شدن وافتادگی عضلات صورت می‌شود.

تعدادی از ورزش‌های محبوب لاغری صورت

 
  1. یکی از محبوب‌ترین تمرینات ورزشی صورت شامل پف کردن درون گونه‌ها است به‌نحوی‌که فشار هوا را از یک لپ به سمت لپ دیگر هدایت کنید. و این کار را در طول روز چندین مرتبه تکرار کنید.
  2. لب‌ها محکم روی همدیگر نگه‌داشته و لبخند بزنید سعی کنید تا می‌توانید پهنای لبخند خود را گسترش دهید و خط لبخند خود را تا نزدیکی گوش‌ها ببرید.
  3. دندان‌هایتان روی یکدیگر قرار داده و درحالی‌که دندان‌ها به هم چسبیده است. با لب‌های باز لبخند بزنید این کار را چندین مرتبه تکرار کنید.
  4. حروف صدادار انگلیسی را که شامل: a، e، o، u، i می‌شود را روزی چند مرتبه بدون چروک کردن لب‌ها تلفظ کنید.

انجام ورزش هوازی در روز موجب لاغری صورت می‌شوند.

اغلب اوقات چربی اضافی در صورت شما نتیجه چربی اضافی بدن است. بنابراین از بین بردن چربی اضافی بدن و کاهش وزن می‌تواند، به لاغری صورت کمک کند. با انجام دادن روزانه حداقل ۱۵ دقیقه ورزش هوازی نه تنها چربی اضافی بدن کاهش پیدا می‌کند، بلکه صورت شما نیز استخوانی و لاغرتر خواهد شد. ورزش هوازی شامل هر نوع فعالیت بدنی است که ضربان قلب شمارا افزایش می‌دهد. ورزش هوازی شرایط چربی سوزی را فراهم می‌کند. هر نوع فعالیت بدنی که ضربان قلب شمارا افزایش دهد مثل: دویدن، رقصیدن، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، شنا و… بهترین روش برای کاهش وزن، چربی سوزی و حتی لاغری صورت محسوب می‌شود.

ورزش هوازی می‌تواند، به سوزاندن چربی و از بین رفتن چربی اضافی بدن و صورت شما کمک کند. برای اینکه سریع‌تر به نتیجه‌ی دلخواه برسید بهتر است روزانه بیست(۲۰) الی چهل(۴۰) دقیقه ورزش هوازی انجام دهید.

 

برای داشتن صورت لاغر تا می‌توانید آب بیشتری بنوشید!

  نوشیدن آب نه تنها برای سلامتی کلی بدن شما بسیار مهم است، بلکه موجب لاغری صورت نیز خواهد شد. اگر به دنبال از بین بردن چربی صورت هستید، نوشیدن آب زیاد می‌تواند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. مطالعات نشان داده است که  نوشیدن آب می‌تواند، احساس آرامش افراد را بهبود بخشیده و موجب کاهش وزن آنها شود. جالب است بدانید، که نوشیدن آب به همراه صبحانه تقریباً ۱۳ درصد از کالری دریافتی آن را کاهش می‌دهد. همچنین نوشیدن آب سوخت‌وساز بدن را تا بیست و چهار(۲۴) درصد در طول روز افزایش می‌دهد. افزایش سوخت ساز بیشتر بدن به معنی لاغری صورت و بدن افراد است.

نوشیدن آب می‌تواند، باعث کاهش جذب کالری و افزایش سوخت‌وساز بدن شود. همچنین آب کافی تورم و احتباس(تجمع آب زیر پوست) پوستی شمارا از بین می‌برد و علاوه بر شفایت پوست موجب لاغری صورت شما خواهد شد.

برای رسیدن به لاغری صورت مصرف الکل را محدود کنید.

  مصرف بیش‌ازحد الکل می‌تواند، یکی از بزرگ‌ترین عوامل افزایش چربی صورت و بدن باشد. الکل کالری بالایی دارد درحالی‌که فاقد مواد مغذی و ارزشمند است. بنابراین استفاده از آن علاوه بر خطرات جدی که برای سلامتی ایجاد می‌کند، موجب تلنبار شدن چربی اضافی در بدن و صورت می‌شود. طبق تحقیقات انجام‌گرفته افرادی که مصرف الکل بالایی دارند در یک سال دچار بیش از ۳ کیلو اضافه وزن شده‌اند. همین امر در بلند مدت موجب ذخیره شدن چربی اضافی در صورت و صدمه زدن به زیبایی آن می‌شود.

طبق تحقیقات انجام‌گرفته مصرف زیاد الکل باعث افزایش وزن و افزایش چربی در صورت افراد و چاق به نظر رسیدن صورت می‌شود.

مصرف کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید.

  کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده مانند: انواع کوکی، کراکرها، ماکارونی، سیب‌زمینی سرخ‌شده، فست فودها و… مقصر اصلی افزایش وزن و افزایش ذخیره چربی در بدن و صورت هستند. این کربوهیدرات‌ها به‌شدت فرآوری شده‌اند به این معنی که مواد مغذی و فیبر مفیدشان در فرایند آماده شدن کاملاً از بین رفته است و به‌جز قند و کالری زیاد چیزی از آنها باقی نمانده است. این مواد غذایی ازآنجایی‌که فاقد فیبر و یا حاوی فیبر بسیارکمی هستند، به‌سرعت هضم می‌شوند. بنابراین منجر به افت سطح قند خون و ایجاد پرخوری در افراد می‌شوند. یک مطالعه‌ی تحقیقاتی کامل با ارزیابی رژیم‌های غذایی ۴۲.۶۹۶ بزرگ‌سال در طی یک دوره ۵ ساله به این نتیجه رسید، که مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده باعث افزایش چربی بدن و صورت افراد می‌شود. اگرچه تاکنون هیچ مطالعه‌ای به‌طور مستقیم اثرات کربوهیدرات تصفیه‌شده بر چربی اضافی صورت را بررسی نکرده است، اما این امر روشن است که افزایش وزن بدن چاقی صورت را نیز به دنبال دارد.

کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده می‌توانند، سطح قند خون را افزایش داده و منجر به پرخوری و افزایش چربی بدن و صورت شوند.

 برنامه و ساعات خواب خود را تنظیم کنید.

 
 برنامه و ساعات خواب خود را تنظیم کنید.
  تنظیم خواب یک استراتژی مهم کاهش وزن است. همچنین ممکن است به شما در از دست دادن چربی اضافی و لاغری صورت کمک کند. جالب است بدانید، که کمبود خواب می‌تواند باعث افزایش سطح کورتیزول ( هورمون استرس) در افراد شود. افزایش این هورمون در بدن متابولیک ( سوخت‌وساز) بدن را دچار اختلال می‌کند و در طولانی‌مدت موجب افزایش وزن بدن و چاقی صورت خواهد ‌شد. همچنین  مطالعات نشان داده‌اند که مقادیر بالای کورتیزول در بدن می‌تواند، اشتها را افزایش داده و باعث پرخوری در افراد شود. درنتیجه منجر به افزایش ذخیره چربی در بدن و صورت شود. علاوه بر این طبق مطالعات انجام گرفته یک خواب باکیفیت می‌تواند، در کاهش وزن افراد و شادابی صورت تأثیر مستقیم داشته باشد. در حالت ایده آل یک انسان بالغ باید هشت ساعت خواب شبانه روزی را برای کمک به کنترل وزن و کاهش چربی صورت داشته باشد.

کمبود خواب می‌تواند، در افزایش ترشح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) مؤثر باشد و متابولیسم ( سوخت‌وساز) بدن را دچار اختلال کند. بنابراین میزان مصرف مواد غذایی را افزایش می‌دهد و باعث افزایش وزن افراد و چاقی صورت آنها خواهد.

میزان مصرف سدیم خود را کنترل کنید.

میزان مصرف سدیم خود را کنترل کنید.
    یکی از ویژگی‌های بارز مصرف زیاد سدیم اضافه وزن و همچنین پف و یا تورم صورت است. سدیم باعث می‌شود بدن شما آب اضافی را در خود نگه دارد. درنتیجه احتباس مایعات در بدن و صورت افراد رخ دهد. تحقیقات نشان داده است که مصرف زیاد سدیم می‌تواند باعث احتباس مایعات به‌ویژه در اشخاصی شود که به اثرات نمک حساس هستند. غذاهای فرآوری شده ( هر غذایی که از شکل طبیعی خود خارج شده باشد مثل فست فود و…) تقریباً حاوی ۷۷ درصد سدیم هستند. بنابراین قطع کردن غذاهای فراوری‌شده، میان وعده‌های پرچرب و گوشت‌های فرآوری شده می‌تواند، راهی آسان و مؤثر برای کاهش مصرف سدیم باشد تا صورت شما باریک‌تر به نظر برسد.

کاهش میزان دریافت سدیم می‌تواند، به کاهش احتباس مایعات و کاهش ورم و پف در صورت شما کمک کند. بنابراین صورت شما لاغرتر و زیباتر به نظر خواهد رسید.

لاغری صورت با ساده‌ترین روش‌ها

لاغری صورت با ساده‌ترین روش‌ها
  روش‌های زیادی برای از دست دادن چربی اضافی صورت و لاغرتر کردن آن وجود دارد. مهم‌ترین آنها شامل: تغییر رژیم غذایی، افزایش فعالیت بدنی در طول روز، انجام ورزش‌های صورت، خواب کافی، حذف برخی از عادت‌های غلط در زندگی است. البته لازم به ذکر است، که رعایت این نکات نه تنها به شما صورتی لاغر و زیبا می‌بخشد بلکه سلامت کل بدن، تناسب اندام و زیبایی استایل شمارا هم تضمین می‌کند. چراکه صورت و بدن در ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند و تأثیرپذیری بالایی از یکدیگر دارند. نظر شما چیست؟ آیا رعایت کردن نکات ذکرشده می‌تواند در لاغری صورت افراد مؤثر باشد؟ آیا شما روش دیگری را برای لاغری صورت می‌شناسید؟

پست های مرتبط

1 نظر در “لاغری صورت در هشت هفته!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *