طبی رنگی, لنز رنگی, مقاله

چه لنز چشم متناسب با رنگ پوست و رنگ موی شماست؟

دانستن رنگ دقیق پوست و مو در انتخاب رنگ لنز چشم مناسب بسیار اهمیت دارد. اگر به دنبال چشمان زیبا و طبیعی هستید، باید بعضی نکات را در نظر داشته باشید.

لنز چشم کاربردهای متفاوتی دارد: برای اصلاح بینایی، تغییر رنگ چشم و یا دلایل درمان کننده. لنز چشم دو نوع مختلف دارد. لنزهای سخت و لنزهای نرم. لنزهای سخت دوام بیشتری دارند اما برای استفاده از آنها راحتی کمتری وجود دارد. لنزهای نرم نیز برعکس لنزهای سخت دوام کمتری دارند و با توجه به مارک مورد استفاده چندبار مصرفند، اما برای استفاده از آنها راحت تر هستید. از نظر کاربرد، لنز به دو دسته تقسیم می‌شود. لنز طبی که برای اصلاح انواع مشکلات چشم استفاده می‌شود و توسط نسخه پزشک تهیه می‌شود. لنز پلانو که فقط برای زیبایی چشم استفاده می‌شود و بینایی را اصلاح نمی‌کند. لنز چشم، رنگ‌های متفاوتی دارد. باید رنگ لنز مناسب را طوری انتخاب کنید تا چشم‌هایتان مصنوعی و غیر طبیعی جلوه نکند و به شکل ماهرانه‌ای زیبا شوند. انتخاب رنگ لنز مناسب، به رنگ پوست و رنگ مو بستگی دارد:

انتخاب رنگ لنز مناسب رنگ پوست

آیا می‌دانید که ته رنگ پوست تان چه رنگی است؟ برای شناخت رنگ پوست باید بدانید که دو نوع ته رنگ پوست وجود دارد: سرد و گرم. برای بررسی رنگ پوست تان به رگ‌های مچتان نگاه کنید. اگر آبی باشند ته رنگ سرد و اگر سبز باشند ته رنگ گرم دارید. 

انتخاب رنگ لنز مناسب بر اساس رنگ پوست

رنگ پوست سرد دارای ته رنگ گلی و یا صورتی است. رنگ پوست گرم دارای ته رنگ زردآلویی یا مرجانی است.

اگر تون رنگ پوست تان سرد است، بهتر است که از لنز چشم خاکستری، سبز، آبی، فیروزه‌ای، آبی خاکستری، سیاه و قهوه‌ای سرد استفاده کنید. اگر تون رنگ پوست تان گرم است از لنز چشم کهربایی، فندقی، سبز تیره و قهوه‌ای تیره استفاده کنید.

انتخاب رنگ لنز مناسب رنگ مو

انتخاب رنگ لنز مناسب رنگ مو خرمایی و مشکی

اگر رنگ مو ی تیره تا مشکی دارید می‌توانید از لنز روشن‌تر استفاده کنید. رنگ لنز قهوه‌ای خنثی، قهوه‌ای روشن، قهوه‌ای فندقی یا تیره و لنزهای شفاف به شما می‌آید. اگر می‌خواهید توجه دیگران را جلب کنید، لنزهای روشن‌تر را انتخاب کنید که تضاد کاملی با رنگ مو هایتان خواهد داشت.

انتخاب رنگ لنز مناسب رنگ مو قهوه‌ای روشن

اگر رنگ مو قهوه‌ای روشن دارید، می‌توانید از رنگ‌های متفاوتی استفاده کنید. رنگ فندقی، قهوه‌ای متوسط، کهربایی، قهوه‌ای روشن و سبز مناسب شما هستند.

انتخاب رنگ لنز مناسب رنگ مو بلوند

اگر رنگ مو های شما بلوند روشن یا تیره است، می‌توانید از لنز چشم به رنگ‌های آبی روشن، سبز روشن و قهوه‌ای روشن استفاده کنید. با موی بور هر نوع لنز چشم روشنی می‌آید.

انتخاب رنگ لنز مناسب رنگ مو قهوه‌ای مایل به قرمز

با رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز موهایتان، رنگ لنز مناسب، رنگ‌های سبز و آبی است. اما می‌توانید لنز چشم قهوه‌ای و فندقی را هم امتحان کنید.

با توجه به ظاهری که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید، رنگ لنز چشم خودتان را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به طور ماهرانه‌ رنگ چشم زیبایی داشته باشید پس با توجه به رنگ پوست و رنگ مو لنز چشم مناسب را انتخاب کنید. اما اگر به دنبال چشم‌های دراماتیک هستید، به دنبال تضاد با رنگ طبیعی‌تان باشید.

باتشکر از آرادبیوتی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *