طبی رنگی, لنز رنگی, مقاله

آرایش مناسب چشمان رنگی

خانم‌های که چشم‌های رنگی دارند، معمولا در انتخاب رنگ‌ها برای آرایش صورت دچار سردرگمی می‌شوند، ایده‌های جذاب و زیبا را بیاموزید و از آن لذت ببرید.

آرایش صورت - ایده های عالی برای خانم های چشم رنگی
یک آرایش صورت جذاب، باید در انتخاب رنگ‌ها هم دارای تناسب باشد، یعنی علاوه بر مهارت در مدل آرایش صورت و نحوه اجرای آن، باید بدانید که چه رنگ‌هایی از رژلب، سایه چشم و… را در ترکیب با یکدیگر به کار ببرید. حالا اگر چشم‌های رنگی هم داشته باشید، کمی کارتان سخت‌تر می‌شود!ایده‌های جذاب آرایش صورت ، به شما کمک می‌کند تا جذاب‌تر و زیباتر به نظر بیایید و آرایش درستی داشته باشید.

ایده‌های عالی آرایش صورت برای خانم‌های چشم رنگی

سایه چشم

1. برای شمایی که دارای چشم‌هایی به رنگ آبی یا سبز هستید، باید بگوییم که بهترین انتخاب برای رنگ سایه چشم، رنگ بنفش است که تکمیل کننده رنگ چشم‌ها و عمق دهنده به آن است. این رنگ در هر تناژ رنگی ملایم تا تیره و هر نوع طیفی برای رنگ چشمان شما مناسب است.

در انتخاب یک پالت سایه چشم که طیف رنگی بنفش را دارد، هیچ تردیدی به خودتان راه ندهید!

2. اما رنگ دیگری که می‌خواهیم به شما پیشنهاد دهیم، رنگ صورتی است که آن هم با رنگ چشمان شما تناسب بسیار زیادی دارد. رنگ صورتی ملایم تا تیره را در یک آرایش چشم دودی استفاده کنید تا جذابیت و گیرایی آرایش صورت و چشمتان دوبرابر شود.

3. همچنین رنگ دیگری که برای انتخاب رنگ سایه در آرایش صورت خانم‌هایی با چشم رنگی مناسب است، استفاده از رنگ خود چشم‌هاست. یعنی برای چشم‌های آبی، از تناژ رنگ آبی تا سورمه‌ای و برای رنگ سبز هم از سبز روشن تا سبز تیره و… .

رنگ رژلب

و اما برای رژلب، انتخاب شما کمی محدود است و باید رنگی را انتخاب کنید که هم با رنگ چشم‌ها و هم با رنگ کلی آرایش صورت هماهنگی داشته باشد. اما برای خانم‌هایی که دارای رنگ چشم آبی هستند، پیشنهاد می‌دهیم که برای آرایش شب از رژلب قرمز استفاده کنند، البته قرمزی که در آن رنگ آبی هم دیده شود و برای آرایش روز هم رژلبی به رنگ صورتی، می‌تواند در جذابیت آرایش صورت شما بسیار موثر باشد.

و اما برای خانم‌هایی که چشم سبز رنگ دارند، بهترین رنگ برای رژلب، رنگی است که مکمل رنگ سبز باشد که می‌توانیم برای آرایش شب، رنگ آلویی (که قرمز و بنفش دارد) و برای آرایش روز، رنگ زیبا و جذاب بژ را پیشنهاد دهیم.

رنگ رژگونه

خانم‌های چشم آبی، بهتر است که رنگ رژگونه را یکی از 2 رنگ نارنجی یا صورتی انتخاب کنند تا با رنگ چشم‌ها کاملا متناسب باشد. سایه رنگ‌ها، بهتر است که از نوع ملایم و خنثی باشد تا با رنگ سرد چشمان شما، تناسب خوبی برقرار کند.

و اما خانم‌هایی که چشم سبزرنگ دارند، بهتر است از رژگونه با رنگ‌های صورتی یا سرخ استفاده کنند. ان رنگ‌ها واقعا آرایش شما را در تناسب با رنگ چشمتان، زیباتر و جذاب‌تر می‌کند. اما از رنگ‌هایی که در آن هاله‌های زردرنگ و طلایی وجود دارد، استفاده نکنید!

همین طور که می‌دانید، انتخاب هر گدام از این رنگ‌ها برای آرایش صورت باید طبق هوشمندی خودتان ترکیب شود. مثلا اگر سایه رنگی انتخاب کرده‌اید، بهتر است آن را با رژلب خنثی و نود همراه کنید تا آرایش صورت شما شبیه به جعبه مداد رنگی نشود. همین طور برای سایه هم همین طور اگر از رنگ‌های بولد برای آرایش لب استفاده می‌کنید، بهتر است آرایش چشم را خنثی و از نوع دودی در نظر بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *