طبی رنگی, لنز رنگی, مقاله

تاثیر آلودگی هوا بر پوست

Rate this post

تاثیر آلودگی هوا بر پوست

متخصصان پوست و مو بارها و بارها در رابطه با عوارض آلودگی هوا بر پوست توضیحات و هشدارهای جدی داده اند که چگونه موجب پیری و بروز بیماری های جدی روی پوست بدن و صورت می شود . یکی از متخصصان پوست در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد:پوست بدن، بزرگ ترین و وسیع ترین ارگان بدن و اولین سد دفاعی بدن علیه عوامل فیزیکی، شیمیایی و میکروبی پوست است.

آلودگی هوا

عوارض جدی آلودگی هوا در تابستان برای پوست

وی افزود:ترکیبات مضر هوای آلوده می تواند هم تاثیر مستقیم روی پوست و هم از طریق جذب پوستی مخاطی، تأثیرات منفی بر ارگان های داخلی داشته باشد.

شایع ترین عوارض حاد و زودگذر آلودگی هوا را خشکی و کهیر و اگزمای دست و صورت دانست و گفت:تغییر رنگ پوست، ایجاد زخم های سطحی در پوست، قرمزی و خارش و تورم پلک و پوست اطراف چشم و ترک لب از دیگر عوارض آلودگی هوا هستند.

این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد:تاثیرات مستقیم هوای آلوده روی پوست شامل تاثیرات حاد و تاثیرات مزمن است.

وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا در طولانی مدت ممکن است سبب سرطان های پوستی در میانسالی شود، تصریح کرد:بروز چین و چروک، پیری زودرس، تیرگی اطراف چشم، زخم های مزمن در کشاله ران و زیربغل نیز از تأثیرات آلودگی هوا در دراز مدت است.

وی مصرف آنتی اکسیدان ها را مهم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد:مصرف آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C ، A و روی اثرات سوء آلاینده ها را بر روی اعضای بدن کاهش می دهند.

وی خاطرنشان کرد:در مواقع تشدید آلودگی هوا، دستکش و لباس نخی سبک به رنگ روشن بر تن شود و صورت را با ضد آفتاب مناسب محافظت کرد. همچنین برای جلوگیری از جذب آلاینده ها از طریق سیستم تنفسی لازم است بینی و دهان خود را با ماسک بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *