طبی رنگی, لنز رنگی, مقاله

لنز چشم مناسب پوست‌ های سبزه و روشن

لنز چشم مناسب پوست‌ های سبزه و روشن

انتخاب رنگ لنز چشم مناسب پوست تابع عوامل زیادی از جمله رنگ مو یا ظاهر پوست است. اما در نهایت بستگی دارد به سلیقه شما و اینکه دوست دارید ظاهری طبیعی، دراماتیک یا دوست داشتنی‌تر داشته باشید.
اگر مایلید رنگ چشم تان را تغییر دهید، اما نمی‌دانید کدام رنگ لنز چشم مناسب پوست شماست این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا لنزی متناسب با پوستتان انتخاب کنید تا ظاهر شما جذاب‌تر گردد.
رنگ لنز چشم مناسب برای پوست سبزه
اگر دارای پوست سبزه‌ای هستید و مانند بسیاری از مردم فکر می‌کنید رنگ‌های روشن برای پوست شما مناسب نیست در اشتباهید. رنگ عسلی یا قهوه‌ای روشن، رنگ عالی و جذابی هستند و مناسب پوست‌های سبزه می‌باشند.
برخی از درجه‌های آبی و سبز نیز مناسب پوست‌های سبزه هستند، اما درجه‌های روشن آن‌ها برای این افراد مناسب نیستند.
افراد دارای پوست سبزه که خواهان ظاهآار دل انگیز و متفاوت هستند، بهتر است لنز چشمی به رنگ خاکستری به نسبت تیره را امتحان کنند.
رنگ لنز چشم مناسب برای پوست متوسط یا گندمیبرای افرادی که رنگ پوست آن‌ها متوسط و یا گندمی است استفاده از رنگ‌های روشن، به خصوص رنگ سبز بسیار مناسب است، اما به این شرط که آنان از آرایش سبز استفاده نکنند.
رنگ عسلی، فندقی و خاکستری نیز تاثیر شگفت انگیزی بر چهره این افراد می‌گذارد،
اما اسفاده از لنز چشم آبی رنگ به این افراد توصیه نمی‌شود. اگر دارای این رنگ پوست هستید و تصمیم دارید رنگ ملایم و رقیقی انتخاب کنید لنز سرمه‌ای برای شما مناسب و زیباست.
لنز چشم مناسب رنگ پوست‌های سبزه و روشن

رنگ لنز چشم مناسب پوست سبزه روشن یا سفیدلنز‌های به رنگ آبی و طوسی با همه طیف رنگیشان رنگ‌های فوق العاده‌ای برای افراد سفید پوست هستند مخصوصا اگر این افراد با این لنز لباس سفید بپوشند.

ارغوانی و بنفش رنگ‌های بسیار زیبایی برای جلب توجه و تمام مناسبات هستند. افراد با پوست روشن اگر از لنز ارغوانی بدون آرایش نیز استفاده کنند ظاهرشان طبیعی خواهد بود.

لنز چشم مناسب برای تمام رنگ‌های پوستلنز‌های ترکیبی که سه درجه از یک نوع رنگ را درون خود دارند برای انواع پوست‌ها مناسبند. شما دارای هر وع رنگ پوستی که باشید بهتر است لنز‌های رنگی مختلف را انتخاب کنید، زیرا هیچ قوانین مشخص و محدودی برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد.

لنز چشم مناسب رنگ پوست‌های سبزه و روشن

رنگ لنز چشم مناسب پوست‌های گرم، رنگ‌های روشنهنگام خریدن لنز رنگی به تن سرد یا گرم پوست تان دقت کنید. اگر شما دارای رگ‌هایی به رنگ آبی باشید رنگ پوست شما سرد است و اگر این رگ‌ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است یا اگر در رنگ پوست تان کمی زردی وجود دارد یعنی پوست تان گرم است

اگر در رنگ پوست تان تن‌های آبی وجود دارد یعنی رنگ پوست تان سرد است. برای پوست‌های گرم بیشتر رنگ‌های روشن در طیف قهوه‌ای مناسب است و برای پوست‌های سرد رنگ‌های تیره‌تر در طیف آبی مناسب است.

رنگ لنز چشم را نزدیک رنگ چشمان تان انتخاب کنیداگر دارای چشمانی به رنگ قهوه‌ای تیره هستید با یک لنز ساده رنگ آن‌ها را تبدیل به عسلی یا قهوه‌ای با رگه‌های سبز یا رگه‌های طلایی کنید

بدون آنکه کسی متوجه شود که در چشم‌های تان لنز دارید. برای انتخاب رنگ لنز بهتر است آن‌ها را نزدیک رنگ چشم خودتان انتخاب کنید، زیرا این نوع رنگ‌ها جلوه خاصی به چشم‌ها می‌بخشندو شما را طبیعی نشان می‌دهند.

لنز چشم مناسب رنگ پوست‌های سبزه و روشن

میزان استفاده هم در انتخاب رنگ لنز چشم مهم استاگر می‌خواهید از لنزتان هرروز استفاده کنید یک رنگ طبیعی‌تر انتخاب کنید، اما اگر استفاده از لنزتان مختص به بعضی مناسبت‌های خاص است از رنگ‌های کمی فانتزی‌تر استفاده کنید تا چهره شما ویژه‌تر شود.

تجویز پزشک؛ مطمئن‌ترین انتخاب رنگ لنز چشم قبل از انتخاب لنز رنگی نکات کلیدی زیر را در نظر داشته باشید.

لنز‌هایی با اندازه‌های مختلف وجود دارد که برای افراد مختلف مناسب است، اما به شرطی که توصیه‌های لازم را رعایت کرده و از جا‌های معتبر تهیه شده باشند.

تمامی لنز‌ها به عنوان وسایل پزشکی محسوب می‌شوند و لازم است برای دریافت آن‌ها نسخه تجویزی مشخصی از یک چشم پزشک یا کسی که تخصص مربوطه را دارد در دست داشته باشید.

مراقبت از لنز‌ها

لنز خود را به دیگری قرض ندهید و از لنز فرد دیگری استفاده نکنید، زیرا معاوضه لنز خطرات بالقوه‌ای مانند انتقال باکتری‌های بیماری زا و متعاقبا ایجاد عفونت‌های شدید را به دنبال دارد.

باید از لنز‌های خود به خوبی مراقبت کنید و آن‌ها را تمیز و ضد عفونی شده در محلول‌های مخصوص قراردهید.
نباید در زمانی که چشم شما زخمی و تحریک شده یا قرمز است از لنز استفاده کنید، زیرا این کار ممکن است به قیمت از دست رفتن بینایی شما باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *