طبی رنگی, لنز رنگی, مقاله

کدام رنگ لنز به پوستم میاد ؟

لنزهای چشمی به دلایل بسیاری محبوب هستند. از نظر افراد استفاده از لنزها در مقایسه با عینک خیلی راحت‌تر و همچنین خیلی شیک‌تر می­‌باشند. لنزهای چشمی، مخصوصا لنزهای رنگی، به شما کمک می‌کنند تا چهره‌تان تغییر یابد. لنزهای رنگی تأثیرات مختلفی بر روی افراد دارند و از این‌رو انتخاب رنگی مناسب و زیبا از لنز، نظیر لنز عسلی باعث افزایش میزانِ جذابیت فرد می­‌شود.

یکی از پرتقاضاترین و پرفروش‌ترین لنزهای رنگی، لنزهای عسلی رنگ هستند که رنگی ما بین سبز و قهوه‌­ای دارند. این رنگ از لنزها چهره شما را بسیار جذاب و زیبا و در عین حال طبیعی می‌­سازند. لنز عسلی که یکی از معروف‌ترین و محبوبترین انواع لنزهای آرایشی و زیبایی می‌باشد. مشتریان از تمام گوشه و کنار جهان، همیشه خواستار این رنگ از لنزها بوده‌­اند. رنگ خوشایند و جذاب لنزهای عسلی باعث می­‌شود تا با بیشتر رنگ‌های پوست، انواع مدل‌های چشم و هر رنگ مویی تناسب خاصی داشته باشد. لنزهای عسلی رنگ که یکی از مدرن ترین و شیک ترین لنز های رنگی به روز می­‌باشند، می‌توانند همخوانی فوق العاده‌­ای با نوع استایل شما ایجاد کنند.

اگر شما می‌خواهید نگاهی گیرا و جذاب به استایل خود بیفزایید، بهتر است از لنزهای عسلی رنگ استفاده کنید. این رنگ از لنزها حالت و حس خاصی به چشم‌های شما می‌­بخشند و باعث ایجاد جلوه خاصی در صورت‌تان می­‌شوند. لنزهای عسلی که در درجه هایِ­ رنگی مختلف موجود هستند، انتخاب خوبی برای تکمیل چهره طبیعی شما خواهند بود. این رنگ از لنزهاتقریباً با تمامی رنگ های پوست و مو همخوانی داشته و طبیعی‌تر از سایر لنزهای رنگی جلوه می‌­دهند. استفاده از این رنگ لنز زمانی‌که به دنبال یک رنگ طبیعی و فریب­‌دهنده و کمی روشن هستید، مناسب شما خواهد بود. ما بخصوص استفاده از این رنگ لنزها را به افرادی که دارای پوست گرم و یا موهای تیره رنگ هستند، توصیه می­‌کنیم.

از آنجایی‌که لنزهای عسلی، رنگ بندی های مختلفی دارند، می‌توان آن ها را با هر رنگ مو و رنگ پوستی متناسب ساخت. در صورتیکه شما خواستار استفاده از لنزهای عسلی می­‌یباشید، بهتر است به هنگام انتخاب آن به رنگ پوست و رنگ مویِ خود نیز توجه کنید. در متن زیر، ما به لنزهای عسلی رنگِ متناسب با رنگ پوست و مویِ شما اشاره کرده ایم:

لنزهای عسلی رنگ مناسب برای پوست های سفید

اگر شما پوست سفیدی داشته باشید، تقریباً هر رنگ لنزی با پوست شما سازگاری خواهد داشت. به ویژه لنزهای عسلی رنگ در زمینه­های قهوه‌ای نگاه خیره کننده و شیکی به شما خواهند داد. پوست سفید رنگ شما با داشتن چشم‌هایی عسلی، بسیار جذاب خواهد بود. زمانیکه شما می­‌خواهید در یک دسته جمعی حاضر شوید، این رنگ لنز می­‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

لنز عسلی

لنزهای عسلی رنگ مناسب براى پوست هاى سبزه

اگر شما پوستی سبزه دارید، باید از لنزهای رنگ روشن استفاده کنید، رنگ‌­هایی که باعث می­‌شوند تا چشم‌های شما جلوه خاصی به چهره‌تان بدهند. افراد گندمی و سبزه می توانند از لنزهای عسلی-قهوه‎ای، عسلی-سبز و یا عسلی-طوسی استفاده کنند. ما لنزهای آبی ­روشن مانند فیروزه­ای را به این افراد پیشنهاد نمی‌کنیم، چراکه این رنگ ها با پوست‌های کاراملی رنگ همخوانی خوبی ندارند. اگر لنزهایی با رنگ‌های طبیعی مثل عسلی یا قهوه ای روشن انتخاب می­‌کنید، سعی کنید سایه‌­ی چشم خود را کمی متفاوت‌تر انتخاب کنید تا چشم‌های‌تان جذابتر شوند.

لنز عسلی

لنزهای عسلی رنگ مناسب پوست های تیره

اگر چهره یا پوست تیره ای داشته باشید، می‌توانید از لنزهای عسلی رنگ متنوعی بسته به نوع تاثیری که می‌خواهید بر روی اطرافیان خود داشته باشید، استفاده کنید. دراین مورد رنگ های­ گرم بیشترین تاثیر را خواهند داشت. از رنگ قهوه‌­ایِ ­گرم، فندفی و یا دو رنگ متفاوتِ لنز عسلی برای داشتن چهره­‌ای جذاب و دل­ربا استفاده کنید. لنزهای عسلی-دودی نیز جذاب و خوشایند می‌باشند. اگر مایل به داشتن چهره و نگاهی متفاوت و خارق العاده هستید تا توجه همه را جلب کنید و افراد یکبار دیگر سرشان را چرخانده و دوباره نگاه‌تان کنند، از لنزهای عسلی­ مایل به خاکستری و سبز استفاده کنید. از رنگ‌های روشن و براق مثل صورتی و بنفش که چهره شما را کامل و زیبا نخواند ساخت، دوری کنید.

لنز عسلی

علاوه بر رنگ پوست، در انتخاب لنز به رنگ موی خود نیز دقت کنید:

رنگ موها نیز نقش اساسی در زیباتر دیده شدن یا دیده نشدن لنزها دارند. اگر نتوانید رنگ لنز خود را با رنگ موهای‌تان یکنواخت انتخاب کنید ممکن است، چهره‌ی شما جذابیت خود را از دست بدهد. در ادامه چند پیشنهاد ما برای رنگ مو و رنگ لنز شما آورده شده است.

لنزهای عسلی رنگ مناسبِ موهای قهوه‌ای رنگ

بیشتر ترکیب‌های رنگیِ لنزعسلی با موهای قهوه‌ای رنگ متناسب هستند. در واقع افرادی که موی قهوه‌ای رنگ دارند، از رنگ‌های مختلف لنز عسلی می­توانند برای جذاب کردن چهره خود استفاده کنند.

لنز عسلی

لنزهای عسلی رنگ مناسبِ موهای روشن و بلوند

موهای بلوند و طلایی رنگ با لنزهای عسلی تیره تر از جمله: لنز های عسلی دور مشکی، شکلاتی و قهوه‌­ای تیره همخوانی بیشتری دارند. در صورت استفاده از سایه‌­ی چشم، لنزهای عسلی درجه روشن،­ نظیر لنز عسلی دور خاکستری نیز می‌توانند گزینه خوبی باشند. در چنین مواقعی از هم رنگ بودن رنگ ابرو و رنگ موی سر خود مطمئن شوید تا چهره­‌ای ناخوشایند و زننده نداشته باشید.

لنز عسلی

لنزهای عسلی رنگ مناسبِ موهای مشکی رنگ

موی مشکی رنگ، به ویژه با سایه‌های سرد مانند مشکی-آبی یا خاکستری و قهوه‌­ای سیر، تضاد زیبایی را با لنزهای عسلی-خاکستری و یا عسلی- سبز ایجاد می‌­کنند. اگر دنبال چهره‌ی طبیعی­‌تری هستید، لنزهای قهوه‌­ای-عسلی رنگ را انتخاب کنید.

 

لنز عسلی رنگ مناسب برای موهای صورتی، بنفش، آبی و دیگر رنگ‌های روشن

شاید شما فکر کنید که این چنین رنگ‌های خاصِ مو نیاز به لنزهای هم رنگ خود داشته باشند. ولی ما دقیقا تضاد این را پیشنهاد می­‌کنیم. در واقع، نباید هردوی آن‌ها برای جلب توجه با یکدیگر رقابت کنند، چراکه ممکن است یکسان بودن رنگ موی سر و رنگ لنز زننده باشد. اگر رنگ موی متفاوت هم‌چون بنفش یا آبی دارید، ما استفاده از یک جفت لنز عسلی دور مشکی یا عسلی-قهوه‌­ای و یا حتی خاکستری رنگ را برای‌تان پیشنهاد می­‌کنیم.

لنز عسلی

در انتخاب رنگ لنز و درجه آن میزان روشنایی فضا را نیز در نظر بگیرید

به خاطر داشته باشید که لنزهای رنگی با توجه به نورِ متفاوت فضا، رنگی متفاوت جلوه خواهند داد. شما باید در هنگام خرید لنز به نورپردازی محیط و فضا نیز توجه داشته باشید. برخی از لنزها به ویژه لنزهای عسلی در نورِ کم اصلا به چشم نمی‌آیند، بنابراین بهتر است که دو الی چند درجه لنز رنگ روشن­‌تری را از آنچه که در طول روز می‌پسندید، انتخاب کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *